Rólunk

Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola 2019. szeptemberében 394 tanulóval kezdte meg a 118. tanévét.

Az elmúlt évtizedek alatt az ország egyik legnagyobb és legjobb kertészeti szakképző intézményévé vált, ahol jeles kertészek, kertépítők és virágkötők generációi szereztek szakképesítést.

Évről évre növekszik az osztályok száma, köszönhető a kertészet iránti érdeklődésnek és iskolánk sikeres képzési módszereinek.

Iskolánkban angol, francia és német nyelvoktatás folyik. Az idegen nyelvek és a szakmai ismeretek elsajátítását az európai országokban végzett gyakorlatok is segítik. Tanulóink minden évben kiemelkedő eredményeket érnek el különböző szakmai versenyeken.

Képzési rendszerünk része testi-, érzékszervi-, beszédfogyatékos, nevelési és tanulási folyamatban akadályozott sajátos nevelési igényű tanulók oktatása is.

A diákjaink munkáját pszichológusunk és tanulásfejlesztő pedagógusaink segítik. A tanulás mellett változatos szabadidős programokat szervezünk.

Esztétikus környezetű iskolánk, tankertünk és informatikai bázisunk korszerű ismereteket biztosít a harmadik évezredben munkába lépő kertészek számára.

Étkezési lehetőség is van az iskola saját menzáján

Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Maglódi út 8.