Az őszi biológiai vízminősítés a Magyulában

2017-10-04

A Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola Laczkovszki Csaba tanár úr irányításával 2004-től folyamatosan vizsgálja a Rákos-patak vízminőségét. Ez a BISEL vizsgálat (Biotic Index at Secondary Education Level = Biotikus Index a Középiskolai Oktatásban) azon alapul, hogy a vízben élő, szemmel látható, víztisztaságot jelző gerinctelen állatokból és azok számából következtetni tudunk az adott vízfolyás vízminőségére.

A vizsgálatnak nagy előnye bármely más vízminőség-vizsgálati módszerrel szemben, hogy gyors, könnyű és nem igényel különösebb szaktudást, sem nagy beruházást. A módszer lényegét könnyen elsajátítottuk és egyszerű eszközökkel, egy határozókönyvvel és egy táblázat alapján mi is meg tudtuk határozni a víz minőségét..... ( további részletekBISEL média 2017_modositott.pdf (854499))

Bisel - vízminőségmérés

Bisel_vizminoseg.pdf (2879664)

Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum Magyar Gyula Kertészeti Technikum és Szakképző Iskola Maglódi út 8.