Környezetvédelem

Beszámoló

a Patak menti Portrék - BISEL országos versenyről

2017 -2018.

A Földművelésügyi Minisztérium BISEL – Bioindikáció az iskolai oktatásban programja kapcsán Patak menti Portrék címmel az élőhely világnaptól a víz világnapjáig tartó országos versenyt hirdetett. A versenyt a Földművelésügyi Minisztérium a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár, a soproni Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakképző Iskola és Kollégium, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. közreműködésével szervezete.

A verseny célja a felszíni édesvizek érzékenységének és fontosságának megismerése, a vizes élőhelyhez kapcsolódó biológiai sokféleség vizsgálata volt. A feladatok a BISEL ökológiai állapotfelmérésen alapuló vízminősítési módszer népszerűsítését is szolgálták.

A három fordulóból és a döntőből álló versenyre iskolánkból a 12. A osztályból álló négy fős „Vizafogó” csapat jelentkezett. A csapat tagjai: Baráth Máté, Farkas Tihamér, Karácsony Krisztián, Kőrösi Zsolt volt. A versenyre Laczkovszki Csaba tanár úr készítette fel a csapatot.

További részletek:

Döntő javított-BISEL.pdf (1022620)